Komfort widzenia to komfort życia

Soczewki kontaktowe zapewniają bardzo naturalne widzenie, zbliżone do widzenia osób bez wady wzroku. Zawsze powinny zostać dobrane indywidualnie dla danego pacjenta. Dobór odpowiednich soczewek kontaktowych to podstawa, jeśli chcesz czuć się komfortowo oraz nie ryzykować zdrowia swoich oczu.

Dlaczego warto dobrać soczewki kontaktowe u specjalisty?

Nie każde soczewki kontaktowe są takie same, różnią się one wieloma parametrami – nie tylko wartością korekcyjną, ale także średnicą, krzywizną, materiałem, przepuszczalnością tlenu oraz technologią wykonania.

Podczas badania optometrysta sprawdzi stan przedniego odcinka oka, aby ocenić, czy możesz nosić soczewki kontaktowe. Badanie przy użyciu lampy szczelinowej pozwala dokładnie obejrzeć rogówkę, spojówkę, brzegi powiek, stan filmu łzowego.

Po złożeniu soczewek kontaktowych specjalista oceni ich dopasowanie do oka. Jest to bardzo ważne, aby soczewki nie były zbyt ciasne lub zbyt luźne ponieważ wpłynie to na komfort noszenia, słabe widzenie a nawet zaczerwienienie oczu. Dobór płynu do pielęgnacji soczewek również jest bardzo istotny. Płyny do pielęgnacji różnią się składem, dlatego każda zmiana powinna zostać uzgodniona ze specjalistą. ponieważ jest głównym elementem skutecznego i bezpiecznego.

Specjaliści w Naszym gabinecie posiadają aktualną wiedzę na temat nowych technologii i metod korekcji wad wzroku.

Soczewki kontaktowe dopasowane pod okiem specjalistów (optometrysty/ kontaktologa) spełnią Twoje potrzeby.

PAMIĘTAJ! Regularne wizyty pozwolą na bezpieczne noszenie soczewek kontaktowych. Raz w roku upewnij się, że Twoja wada wzroku nie zwiększyła się, Twoim oczom nic nie dolega i możesz kontynuować noszenie soczewek kontaktowych.

JEŚLI UŻYTKOWNIK SOCZEWEK ZAUWAŻY ZACZERWIENIONE OKO, UCZUCIE BÓLU I DYSKOMFORT LUB INNE NIEPOKOJĄCE OBJAWY POWINIEN NIEZWŁOCZNIE ZDJĄĆ SOCZEWKI KONTAKTOWE, ZAŁOŻYĆ OKULARY I SKONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SPECJALISTĄ.

Jak wygląda badanie pod dobór soczewek kontaktowych?

Podczas doboru soczewek kontaktowych na pierwszej wizycie kontaktolog przeprowadzi pełne badanie wzroku, oceni stan powiek, rogówki oraz filmu łzowego. W trakcie pierwszego, próbnego założenia soczewek specjalista nauczy Cię odpowiedniego zakładania, zdejmowania, użytkowania i ich pielęgnacji. Pakiet startowy zawiera: próbną parę indywidualnie dopasowanych soczewek kontaktowych, płyn do pielęgnacji, pojemnik do przechowywania oraz czytelną instrukcję obsługi, po to, abyś mógł pewnie i bezpiecznie wkroczyć w świat komfortowego widzenia jaki zapewniają soczewki kontaktowe. Okres adaptacyjny oczu do soczewek kontaktowych trwa od kilkunastu minut do kilku dni.

Następnie specjalista zaprosi Cię na wizytę kontrolną, aby sprawdzić czy rzeczywiście soczewki są dla Ciebie dobrym rozwiązaniem i czy dobrze radzisz sobie z ich użytkowaniem. Zazwyczaj wizyta kontrolna odbywa się do 30 dni od rozpoczęcia noszenia soczewek. Może się zdarzyć, że będziesz musiał przymierzyć więcej niż jedną parę soczewek kontaktowych. Wszystko po to aby zapewnić jak najlepszy i najzdrowszy produkt. W taki sposób dajemy Wam możliwość przetestowania najnowszych produktów bez ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów.

Po zakończonym doborze soczewek kontaktowych, każdy pacjent otrzymuje PASZPORT UŻYTKOWNIKA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH z indywidualnymi parametrami.

Pielęgnacja Soczewek

Właściwa pielęgnacja soczewek kontaktowych jest podstawą zdrowia oczu. Soczewki kontaktowe są podatne na gromadzenie się mikroorganizmów i osadów takich jak białka, tłuszcze oraz wapnie. Nieusuwane osady i zaabsorbowane substancje mogą gromadzić się na powierzchni soczewki, co z czasem prowadzić może do zmniejszenia komfortu, jak również zwiększonego ryzyka zakażenia.

Dlatego czyść i dezynfekuj swoje soczewek po każdym ich zdjęciu. W tym celu używaj wyłącznie płynów przeznaczonych do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Zależnie od składu chemicznego łez u poszczególnych osób oraz trybu noszenia soczewek specjalista może zalecić dodatkowe sposoby pielęgnacji soczewek.

1. Przygotowanie do manipulacji soczewkami kontaktowymi

• Umyj ręce i wytrzyj je do sucha. • Wypłucz dokładnie płynem wielofunkcyjnym do pielęgnacji soczewek pojemniczek na soczewki. • Zdejmij soczewki

2. Czyszczenie soczewek

• Czyść soczewki mechanicznie bezpośrednio po ich zdjęciu. • Połóż soczewkę na czystej, suchej dłoni. • Nanieś na soczewkę kilka kropli płynu pielęgnacyjnego. • Pocieraj ruchami kolistymi po obu jej stronach przez 20 sekund (takie postępowanie gwarantuje pozbycie się zanieczyszczeń i osadów z soczewki) • Dokładnie spłucz soczewkę płynem. • Jeżeli używasz soczewek jednodniowych – wyrzuć je od razu po ich zdjęciu.

3. Przechowywanie soczewek

• Napełnij pojemniczek do przechowywania soczewek płynem pielęgnacyjnym poniżej krawędzi. • Umieść wyczyszczone soczewki do pojemnika. • Zakręć szczelnie pojemniczek. • Soczewki muszą odleżeć w płynie przez co najmniej sześć godzin, po tym czasie soczewki są gotowe do ponownego użycia.