Okulary Dla Dzieci

Zdrowie w dobrym stylu

Okulary u dzieci stają coraz powszechniejszym zjawiskiem. W trosce, aby ich noszenie nie stanowiło problemu, przygotowaliśmy specjalną ofertę opraw skierowaną dla najmłodszego grona naszych Klientów.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo oprawy elastyczne, trwałe, lekkie o szerokiej gamie kolorów i bajkowej tematyce. Spełniając te warunki, dzieci z radością i chęcią będą zakładać swoje okulary korekcyjne. W wyborze oprawy dla Waszej pociechy pomoże zawsze uśmiechnięty i przyjazny personel.

Rodzicu czy wiesz, że wyniki w nauce Twojego dziecka zależą w ogromnym stopniu od jakości widzenia.

Zatem zwróć uwagę czy Twoja pociecha:
– siada blisko telewizora,
– mruży oczy wpatrując się w szczegóły,
– by odczytać książkę przybliża tekst prawie pod sam nos,
– czytając przechyla głowę w bok.

Rejestracja na badania – wybierz dogodny dla Ciebie termin i umów się do jednego z Naszych specjalistów

Aby okulary były odpowiednio dobrane trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów:

Jak leżą na nosie
Oprawy z tworzywa muszą od razu leżeć dobrze na nosie, ponieważ nie ma możliwości późniejszej regulacji, natomiast oprawy metalowe posiadają nanośniki, które są częścią wymienną i można je regulować. Gdy oprawki są odpowiednio dopasowane do kształtu nasady nosa, są zarazem wygodne, nie zsuwają się w czasie czytania lub zabawy oraz nie uciskają delikatnej skóry dziecka.

Materiał i ciężar oprawek
Istotny jest materiał z jakiego jest wyprodukowana oprawa. Warto wybrać oprawę z bezpiecznego i lekkiego tworzywa. Dzięki temu okulary nie będą zbędnym obciążeniem.

 

Zerkanie ponad okularami
W świecie dziecka większość osób i przedmiotów znajduje się nad wysokością wzroku dziecka. W momencie gdy dziecko patrzy na coś co jest wysoko, nie unosi głowy tylko patrzy znad okularów. To właśnie dlatego bardzo ważne jest, żeby tarcza okularów była blisko oczu oraz aby miała odpowiednia wysokość. Dziecko nie ma wtedy sposobności zerkania ponad okularami.

Opinia dziecka
W trakcie wyboru okularów nie zapominajmy o najważniejszej osobie – o dziecku. Zwracajmy uwagę na to jakie okulary chciałoby nosić, w jakim kolorze, o jakim kształcie. Najlepszym argumentem za noszeniem okularów jest samodzielna decyzja dziecka o tym jakie oprawy będzie nosić.